MATCHA - CO TO JEST?

Matcha to japońska zielona herbata, która jest starannie przygotowywana z drobno zmielonych liści, pochodzących z krzewów tej samej rośliny co zielona herbata – Camellia Sinensis.

Jednak największa różnica pomiędzy zieloną herbatą a Mathą pojawia się w sposobie uprawy Matchy. Plantacja Matchy jest zacieniana przez około 20-30 dni przed zbiorami, co sprzyja wytworzeniu większej ilości chlorofilu i aminokwasów, przyczyniając się do intensywnego zielonego koloru i charakterystycznego smaku.

Matcha jest jednym z najbogatszych, naturalnie dostępnych źródeł antyoksydantów. Matcha zawiera około trzy razy więcej antyoksydantów niż wysokiej jakości zwykła zielona herbata. Dlatego 2 filiżanki matchy mogą dostarczyć taką samą ilość związków roślinnych, jak 20 filiżanek innych zielonych herbat.[1]

Dlaczego? Spożywanie matchy w postaci sproszkowanej umożliwia nam skonsumowanie całego surowca. W przeciwieństwie do tradycyjnej zielonej herbaty, gdzie pijamy jedynie napar z liści, w przypadku matchy pijemy napój przygotowany z drobno zmielonych liści, co oznacza, że spożywamy każdy składnik odżywczy, jaki herbata ma do zaoferowania.

Rodzaje Matchy. Na co zwracać uwagę kupując Matchę?