O NAS

Hej!

Nazywamy się Agata i Takuya Yamamoto. Jesteśmy japońsko-polską parą, obecnie mieszkającą w Polsce. Do naszego zespołu dołączył Krzysiu – najlepszy znany nam kucharz i pasjonat japońskiej kuchni, który stworzył Yamamoto Food.

Nasza przygoda z Matchą zaczęła się, kiedy w 2020 roku cały świat był pogrążony koronawirusem, a my otrzymaliśmy od rodziny z Japonii paczkę pełną zdrowych produktów, wśród których znajdowała się zielona herbata. Starszy brat Agaty, który po raz pierwszy pił japońską zieloną herbatę, był zachwycony niesamowitą jakością napoju, w tym jej kolorem, bogatym aromatem i świetną energią po spożyciu.

Naszą misją jest pokazanie tę wspaniałą, japońską kulturę zielonej herbaty w Polsce, Europie i na całym świecie!

Teraz, gdy słodycze Matcha są dostępne praktycznie wszędzie, Matcha stała się bardziej rozpoznawalnym smakiem. Niestety rynek jest również zalany wieloma podróbkami tanich Matchy, które nie mają z nią nic wspólnego (są zwykłym proszkiem herbacianym z najniższej jakości zielonej herbaty).

Chcemy, aby prawdziwa Matcha stała się szeroko dostępna również poza granicami Japonii, dlatego znaleźliśmy farmę w prefekturze Shizouoka, która stała się bliska naszemu sercu.  To Sasaki Seicha w Kakegawie.

Sasaki Seicha posiada długą historię uprawy herbaty – od 1921 roku. Od zawsze stawiają na rolnictwo organiczne, a oprócz wysokiej jakości gleby i bezpiecznej uprawy, cieszą się  łagodnym klimatem prefektury Shizuoka, umiarkowanymi opadami deszczu i różnicą temperatur między dniem a nocą . Jest to najbardziej odpowiedni region do produkcji herbaty w Japonii, przez co jest ona najwyższej jakości.

Na zdrowie!